ArcySztuczki – warsztaty w Izbie Pamięci

Romanse, zdrady, podstępy i zacięta rywalizacja! Jak to było między starożytnymi bogami?

Kochali się i nienawidzili, ich losy są tak zagmatwane, że scenarzyści współczesnych ,,tasiemców” mogą pozazdrościć wyobraźni naszym przodkom. No właśnie! Ale którym przodkom? Skąd się wzięły podobieństwa w mitologiach różnych kultur? Kto od kogo ,,ściągał”?

Odpowiedzi na te pytania nie są jednoznaczne, uczeni do dziś toczą spory, a my, niczym starożytni filozofowie na agorze greckiego polis w niedzielne przedpołudnie, przy herbatce, a przede wszystkim przyglądając się wybitnym dziełom sztuki antycznej będziemy mogli pogdybać: jak to było? I czy minęło?